Deler av planen for Ausenfjellet II er endret
Vedtak om at overskuddsvarme fra fremtidig datasenter skal utnyttes gjennom fjernvarmenettet, er fjernet fra reguleringsplanen.
Endringen er gjort i tråd med forvaltningsloven § 35, om omgjøring av vedtak. Årsaken er at tilleggspunktet om tilkobling til fjernvarme ikke kan følges opp gjennom reguleringsplanen og at punktet ikke er formulert som en gyldig reguleringsbestemmelse.
Reguleringsplanen for Ausenfjellet II ble vedtatt av Hovedutvalg for miljø og samfunn 27.05.2026, og vedtak om endringen ble gjort i møte 16.09.2026.
Dokumenter i saken
Alle plandokumentene som ble behandlet i mai 2026 finnes i Opengov.
Har du krav på erstatning?
Dersom vilkårene i plan- og bygningsloven § 15-3 annet ledd eller § 15-2 er oppfylt som følge av planen, kan du ha krav på erstatning eller innløsning av din eiendom. Vær oppmerksom på at krav om innløsning må settes frem senest tre år etter at planen ble gjort kjent.
Mulighet for å klage
Du kan klage på vedtaket innen tre uker i henhold til forvaltningsloven kapittel 6. Klagen sendes til postmottak@lillestrom.kommune.no eller Lillestrøm kommune, Postboks 313, 2001 Lillestrøm.
Merk klagen med saksnummer: PLAN-25/01930.