Mandag 23. juni stenges Alexander Kiellands gate

Gata stenges for trafikk i begge retninger frem til lørdag 12. juli. Det skal gjennomføres omfattende vedlikeholdsarbeider, før gata til slutt får ny asfalt.

Bilde av Alexander Killands gate

Gata vil bli stengt i begge retninger på strekningen Vestbygata - Gjerdrumsgata.

Før asfalteringen skal det utføres et omfattende vedlikeholdsarbeid i gata.  Busslommer skal bygges om til dagens standard, kantstein og sluk skal utbedres.
Grøntanlegg skal oppgraderes, og det skal også utføres arbeider på veilysanlegget og avløpsnettet.

I denne perioden vil det ikke gå busser i Alexander Kiellandsgt. Publikum henvises til holdeplassene ved Lillestrøm kirke og Vestbygata, som er to etablerte holdeplasser i Storgata.

Vi vil anbefale alle trafikanter å beregne god tid i trafikken. Du bør unngå å bruke gjennomkjøringsveier i Lillestrøm sentrum, men benytte Rv 22 ( Fetveien) og Rv 159. For de som skal til sentrum av Lillestrøm, kan Storgata og Sørumsgata benyttes.

Eiendommer som har adkomst kun fra Alexander Kiellands gate vil fortsatt ha adkomst til eiendommene fra Alexander Kiellands gate.

Arbeidene vil stort sett bli utført på dagtid.